Årshjul

Copyright @ All Rights Reserved

Årshjul 2019

Januar

Hver mandag i Gudhjem svømmehal kl. 20-21

 

Februar

Hver mandag i Gudhjem svømmehal kl. 20-21

 

Marts

Hver mandag i Gudhjem svømmehal kl. 20-21 (dog ikke d. 4, da der er vinterferie)

Onsdag d. 13/3: Generalforsamling kl. 19 i Multihuset i Hammerhavnen

 

April

Mandag d. 1/4 og mandag d. 8/4 i Gudhjem svømmehal 20-21 

Mandag d. 15/4 og mandag d. 22/4 - påskeferie

Søndag d. 28/4: Standerhejsning kl. 10 i Hammerhavnen

Mandag d. 29/4: Instruktionskursus i Gudhjem svømmehal kl. 19-22

 

Maj

Mandag d. 6/5: Klubroning kl. 18 - Turleder: Ivan

Onsdag d. 8/5: Klubroning kl. 18 - kun for frigivne roere

Mandag d. 13/5: Klubroning kl. 18 - Turleder: Reno

Onsdag d.15/5: Klubroning kl. 18 - kun for frigivne roere

Mandag d. 20/5: Klubroning kl. 18 - Turleder: Rudi

Onsdag d.22/5: Klubroning kl. 18 - kun for frigivne roere

Lørdag d. 25/5: Instruktionskursus i Hammerhavnen kl. 9-16

Søndag d. 26/5: Instruktionskursus i Hammerhavnen kl. 9-16 

Mandag d. 27/5: Klubroning kl. 18 - Turleder: Frank

Onsdag d. 29/5: Klubroning kl. 18 - kun for frigivne roere

 

Juni

Mandag d. 3/6: Klubroning kl. 18 - Turleder: Mads

Onsdag d. 5/6: Klubroning kl. 18 - kun for frigivne roere

Mandag d. 10/6: Klubroning kl. 18 - Turleder: Jesper

Onsdag d. 12/6: Klubroning kl. 18 - kun for frigivne roere

Mandag d. 17/6: Klubroning kl. 18 - Turleder: Lasse

Onsdag d. 19/6: Klubroning kl. 18 - kun for frigivne roere

Mandag d. 24/6: Klubroning kl. 18 - Turleder: Ivan

Onsdag d. 26/6: Klubroning kl. 18 - kun for frigivne roere

 

Juli

Mandag d. 1/7: Klubroning kl. 18 - Turleder: Lasse

Onsdag d. 3/7: Klubroning kl. 18 - kun for frigivne roere

Mandag d. 8/7: Klubroning kl. 18 - Turleder: Jesper

Onsdag d. 10/7: Klubroning kl. 18 - kun for frigivne roere

Mandag d. 15/7: Klubroning kl. 18 - Turleder: Reno

Onsdag d. 17/7: Klubroning kl. 18 - kun for frigivne roere

Mandag d. 22/7: Klubroning kl. 18 - Turleder: Mads

Onsdag d. 24/7: Klubroning kl. 18 - kun for frigivne roere

Mandag d. 29/7: Klubroning kl. 18 - Turleder: Kaj/Jørn

Onsdag d. 31/7: Klubroning kl. 18 - kun for frigivne roere

 

August

Mandag d. 5/8: Klubroning kl. 18 - Turleder: Frank

Onsdag d. 7/8: Klubroning kl. 18 - kun for frigivne roere

Søndag d. 11/8: Plaskedag og åbent hus kl. 11-15

Mandag d. 12/8: Klubroning kl. 18 - Turleder: Lasse

Onsdag d. 14/8: Klubroning kl. 18 - kun for frigivne roere

Mandag d. 19/8: Klubroning kl. 18 - Turleder: Rudi

Onsdag d. 21/8: Klubroning kl. 18 - kun for frigivne roere

Mandag d. 26/8: Klubroning kl. 18 - Turleder: Jesper

Onsdag d. 28/8: Klubroning kl. 18 - kun for frigivne roere

 

September

Søndag d. 1/9: Klubroning kl. 10 - Turleder: Mads

Søndag d. 8/9: Klubroning kl. 10 - Turleder: Kaj/Jørn

Søndag d. 15/9: Klubroning kl. 10 - Turleder: Reno

Søndag d. 22/9: Klubroning kl. 10 - Turleder: Rudi

Søndag d. 29/9: Klubroning kl. 10 - Turleder: Ivan

 

Oktober

Søndag d. 6/10: Klubroning kl. 10 - Turleder: Jesper

Søndag d. 13/10: Klubroning kl. 10 - Turleder: Reno

Søndag d. 20/10: Standerstrygning kl. 10 i Hammerhavnen

Mandag d. 21/10 i Gudhjem svømmehal 20-21

Mandag d. 28/10 i Gudhjem svømmehal 20-21  

 

November

Hver mandag i Gudhjem svømmehal kl. 20-21

 

December

Hver mandag i Gudhjem svømmehal kl. 20-21 (sidste gang d. 16/12)